KOREKTIVNI FAKTOR "0,96" U SATNICI

namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

KOREKTIVNI FAKTOR "0,96" U SATNICI

Unread post by namil »

1.Gdje su mu korijeni i kako je nastao :?:
2.Zašto još uvijek postoji :?:
3.Dokad ćemo ga "TRPJETI"... :?:
varaždinec
Član SSH
Posts: 224
Joined: 10 Feb 2010, 08:35
Location: Varaždin

Re: KOREKTIVNI FAKTOR "0,96" U SATNICI

Unread post by varaždinec »

namil wrote:1.Gdje su mu korijeni i kako je nastao :?:
2.Zašto još uvijek postoji :?:
3.Dokad ćemo ga "TRPJETI"... :?:
Kolega namil gdje su mu korijeni neznam, ali znam da još postoji jer je sastavni dio Aneksa kolektivnog ugovora i prema tome moramo ga "TRPJETI" dok nam važi ovaj Kolektivni ugovor, a možda sam u krivu :?: :?: :?: :?:
sveti
Član SSH
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2010, 10:19

Re: KOREKTIVNI FAKTOR "0,96" U SATNICI

Unread post by sveti »

A kolektivni će ugovor vrijedit do onda do kada ga jedna od strana ne otkaže,i slušajuči predsjednika sindikata moram reči da gledajuči stanje u zemlji malo se slažem s njim,i još uvjek imaš višu satnicu od prometnika za sada,i pokušaj ne nasjedat na njihove priče koje siju okolo,tako ja radim jer kad mi netko veli vi imate velike plače,ja kažem da za ispod 10 somova ne izlazim iz stana,heheheheeeee,pa neka se naslađuju
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: KOREKTIVNI FAKTOR "0,96" U SATNICI

Unread post by Andre Lenk »

namil wrote:1.Gdje su mu korijeni i kako je nastao :?:
2.Zašto još uvijek postoji :?:
3.Dokad ćemo ga "TRPJETI"... :?:
1. korijeni mu sežu u vrijeme kolektivnog pregovaranja kada je netko dao 6% povećanja plaće u proračun HŽ-a. Kod kolektivnog pregovaranja taj je plafon od 6% probijen u svim tvrtkama. Prave cifre i postotke dat će potpredsjednik ili netko ko ima stari kolektivni ugovor,
ali mislim da je strojovođa umjesto za 6% skočio za cca 6 kuna u osnovici, na današnjih 38kn po satu...
nakon toga ispostavilo se da u poslovanju tvrtke fali nekih 4% sredstava za redovitu isplatu plaća i uzeli smo korektor faktor kako bi masu smanjili za 4%. To je trebalo trajati do kraja prve godine novog KU jer se očekivalo povećanje po BDD umanjeno za jedan indeksi poen.
Ostala poduzeća unutar Holdinga također su smanjila plaće, ali tako što su umjesto korektora izabrali nove cijene sata rada ( a to je holding žarko želio da i mi napravimo). Prednost našeg načina smanjenja mase za plaće jest u tome što je osnovica za daljnje pregovaranje neizmjenjena cifra od 38kn po satu za strojovođu i prikazan korektor plaće, dok je svima ostalima to izmijenjena tj umanjena cijena sata rada.

2. korektor još uvijek postoji i postojat će, dok vladaRH i ministar šuker ne odriješe kesu i daju obečano povećanje po osnovi BDD-a , a što sami znamo da je nerealno očekivati s obzirom da ni božičnicu nemogu dati, ali zato znaju harač nametnuti.

3. trpjet ćemo ga vjerojatno do novog kolektivnog ugovora
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Post Reply