Kemijski vlak

ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Molio bih te Lenk da malo razmislis i procitas sta sam napisao i da ne shvačas sve osobno.
Namil je napisao da treba pitati Reljanovića, a ja sam samo Namilu odgovorio iz svoga iskustva da će dobiti odgovor tako je rekao Zagreb.
Pod time nisam niti tebe niti bilo koga okrivio , optužio , prozvao niti bilo šta mislio, samo rekao šta će dobiti za odgovor.
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: Kemijski vlak

Unread post by namil »

Prvo bi Lenk kao dispečer (ili neki od njegovih kolega) trebao reagirati,pošto on mora znati koliko , kad ,zašto i gdje se šalju ljudi i dali su u potpunosti ispoštovani propisi... :!:
I time ispraviti grešku "nesposobnog lokalnog šefa" ili "fikusa od dispečera" tj. nadzornika lokomotiva (u pojedinim vučama)... 8-)
sveti
Član SSH
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2010, 10:19

Re: Kemijski vlak

Unread post by sveti »

Andre Lenk wrote:šved, makoza, nagibni, ellok za šamac ili volinju, sve je to dvoposjed ako nema RD veze odnosno ako nije ugrađen RDuređaj...

međutim, koliko vidim, i za Gunju i Županju, Dalj, Cernu strojovođa vozi sam.
i varaždinci svoje makoze voze sami,
osječani voze svoj nagibni sami, i svoje makoze također, šved za zadar ide sam, u puli identična situacija
ali samo dok u vlaku imaju konduktera odnosno vlakovođu, ispravite me ako griješim....
u svim ostalim slučajevima (čitaj kod strojnih vožnji) nitko ne traži da idete sami (rijetki su slučajevi kada te baš ja užicam zbog toga i toga što ti i obrazložim)
i tako i S.Broda uvijek šaljem dvojicu u Vinkovce sa manevrom
Iz Vinkovaca uvijek šaljem dvojicu u Novsku sa švedom, a zašto? jer je šved jednoposjed ili dvoposjed?
drugi par rukava je što šef iz VC pošalje strojovođu sa švedom na tokarenje a on ide sam jer je tako šef rekao???
i onda ti Ivice napišeš da to "dolazi iz Zagreba". Ja iz Zagreba vidim da to dolazi sa istoka. Pozdarvi si lijepo šefa, a i kolege koji prihvate takav posao...



varaždinci voze makoze i manevre sami na relaciji vž-čk-vž,niti na jednoj drugoj trasi,ako se ide strojni,ili je gore strojovođa i kondus ili 2 strojovođe,znači kolega ivica,ako se na toj trasi može prometovat sa manevrom sam,nevidim problem,ako ne,sve jasno tko sve treba bit gore
ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Niti na jednoj trasi, niti po jednoj tras ne vozi manevra sama kod nas.
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: Kemijski vlak

Unread post by bacaxxl »

Ni kod nas, čim izlazi na otvorenu prugu ide u dvoposjedu, SV+1, ne s manevristima ni vlakovođom, nego STROJOVOĐA I POMOĆNIK!
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by Ante Brletic »

sveti wrote: varaždinci voze makoze i manevre sami na relaciji vž-čk-vž,niti na jednoj drugoj trasi,ako se ide strojni,ili je gore strojovođa i kondus ili 2 strojovođe,znači kolega ivica,ako se na toj trasi može prometovat sa manevrom sam,nevidim problem,ako ne,sve jasno tko sve treba bit gore
kolega,, ja mislim da vi debelo kršite propise !!
Ako sam razumio napisano...vozite manevru na otvorenoj pruzi u jednoposjedu ???
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
Danijel H.
Član SSH
Posts: 290
Joined: 13 Feb 2010, 02:46

Re: Kemijski vlak

Unread post by Danijel H. »

410 exp wrote:
sveti wrote: varaždinci voze makoze i manevre sami na relaciji vž-čk-vž,niti na jednoj drugoj trasi,ako se ide strojni,ili je gore strojovođa i kondus ili 2 strojovođe,znači kolega ivica,ako se na toj trasi može prometovat sa manevrom sam,nevidim problem,ako ne,sve jasno tko sve treba bit gore
Ima jedna izreka koja kaže :
" Prije stavljanja jezika u pogon (ovom slučaju tipkovnice i prstiju) uključiti mozak "
:shock: :shock:
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by Ante Brletic »

Da čujem.....što nije jasno...jel može manevra na otvorenu prugu sa "SV bez" ??
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: Kemijski vlak

Unread post by bacaxxl »

I danas sam išao u Kosovo u sastavu SV+1 (moja malenkost kao prvi, strojovođa manevre kao pomoćnik), a to što smo uz put primili na lok i vlakovođu, to je bila naša dobra volja, iako ne u duhu propisa, nego tek da ne vučemo i sabirni radi jednog vagona...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Post Reply