Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

frenki
Član SSH
Posts: 432
Joined: 14 Feb 2010, 05:26

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by frenki »

Hvala kolegi Dominiku na informacijama i lijepi pozdrav iz varaždina! Zanima me kako se kod vas sindikat financira, kako je uređena struktura sindikata, povjerenici i sl? Ima li profesionalaca u sindikatu?
Dominik
Član SSH
Posts: 76
Joined: 07 Feb 2010, 23:57
Location: Norveska
Contact:

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by Dominik »

frenki wrote:Hvala kolegi Dominiku na informacijama i lijepi pozdrav iz varaždina! Zanima me kako se kod vas sindikat financira, kako je uređena struktura sindikata, povjerenici i sl? Ima li profesionalaca u sindikatu?
Pozdrav Varazdinu!
Sindikat funkcionira u osnovi slicno kao i u Hrvatskoj. Financira se preko clanarina u postotku od place 1,5 ili 2%. Nisam siguran jer sam clan postao kao student, a studenti imaju besplatno clanstvo, kao i penzioneri i sl. s tim da su studenti punopravni clanovipri glasanju..., a penzioneri ne. Nakon sto sam se vezao ugovorom za NSB automatski mi odbijaju clanarinu. Strukturalno isto jako podsjecaju na SSH. Dakle predsjednik, zamjenik, vijece, .... Imaju takodjer razne podruznice i povjerenike za razne firme (NSB, Flytoge, CargoNet, CargoLink, MTAS, ...) po cijeloj norveskoj kao i u HR. Izbori se vrse svake 4. godine. Profesionalci su jedino odvjetnik/ci koji nas zastupalju u slucaju nezeljenih situacija. Profesionalnost u vodjenju sindikalnih poslova dobivaju iz raznih kongresa (ETF, CER), koji se redovito i vise puta godisnje odrzavaju diljem Europe, uceci od drugih kolega i razmjenjujuci iskustva. Vjerovatno i sa godinama provedenim na vodecim funkcijama. Oni uglavnom tvrde da je svaki strojovodja na ovaj ili onaj nacin profesionalac te rado razmjenjuju dobra i losa iskustva. Tako da sam i ja kao strojovodja sa iskustvom iz HR-a imao cast reci nesto i o nasim zeljeznicama, radu sindikata itd. Posebnu pozornost i interesiranost su pokazali za nasu rijecku prugu te voznju na 25 promila. Imaju rekao bih odlicne odnose sa SSH (Dalibor Petrovic) te se nadaju skorom obostranom posjetu.
Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika :)
Dominik
Član SSH
Posts: 76
Joined: 07 Feb 2010, 23:57
Location: Norveska
Contact:

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by Dominik »

zole wrote:Ako bi mogao koju fotografiju unutrašnjosti lokomotiva postaviti. A mislim da bi i fotografije sa skandinavskih pruga zaista zanimale mnoge.
Unaprijed hvala i pozdrav...
Pozdrav!
Postavit cu na forumu gdje sam poceo stavljati slike iz norveske.
Sa stovanjem.
Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika :)
frenki
Član SSH
Posts: 432
Joined: 14 Feb 2010, 05:26

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by frenki »

Kolegi Dominiku zahvaljujem na odgovoru i zelim mu puno uspjeha!
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by Ante Brletic »

Da malo trgnem temu...ode nam u zaborav...Dominik....gdje su slike ?? :mrgreen:
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
frenki
Član SSH
Posts: 432
Joined: 14 Feb 2010, 05:26

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by frenki »

Pozdrav kolega Dominik! Hajde nas počasti sa par slika da si malo predočimo kako bi morala izgledati željeznica.
Dominik
Član SSH
Posts: 76
Joined: 07 Feb 2010, 23:57
Location: Norveska
Contact:

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by Dominik »

Ante Brletic wrote:Da malo trgnem temu...ode nam u zaborav...Dominik....gdje su slike ?? :mrgreen:
Slike su na temi Norveske drzavne zeljeznice - NSB. Postavljeno je jos od veljace prosle godine. Nekako mi je mrsko postavljati nove slike jer smatram da je Lenk (bez uvrede) to mogao i jednostavnije rijesiti. Kako sam u zadnje vrijeme mijenjao lap-tope izgubio sam i programe za skidanje slika, a i rijetko sam ih stavljao tako da moram svaki puta imati edukaciju trazeci pojasnjenja od Lenka negdje na forumu ;)
U dogledno vrijeme cu se potruditi uslikati nesto novoga, a izmedju ostaloga i nove simulatore koji su nam stigli iz Stadler-a (Svicarska). Idem od 21.-23.12. tamo na periodicni ispit pa cu to rijesiti. U 3. mjesecu se ocekuje 1. od 50 garnitura putnickoga vlaka za lokalni i regionalni promet. Svi bi trebali biti isporuceni za vozni red 2012.
Pozdrav
Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika :)
Dominik
Član SSH
Posts: 76
Joined: 07 Feb 2010, 23:57
Location: Norveska
Contact:

Re: Strojovodje u Skandinaviji (NSB, Cargonet, Flytoget ...)

Unread post by Dominik »

frenki wrote:Pozdrav kolega Dominik! Hajde nas počasti sa par slika da si malo predočimo kako bi morala izgledati željeznica.
Tema:Norveske drzavne zeljeznice - NSB


Pozdrav
Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika :)
Post Reply