Kako postati željezničar sa sveučilišnom diplomom?

sve o našoj upravi....a i o sestrinskim upravama
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Kako postati željezničar sa sveučilišnom diplomom?

Unread post by Dalibor Petrovic »

Evo linka na vijest sa 24sata.hr. Jučer je, navodno bilo u tiskanom izdanju 24sata nešto detaljnije, no nema na netu. Probat ću doći do scana tog teksta...

http://www.24sata.hr/news/pomagao-sam-p ... rad-304903

Godinama se, naime, šuška da je u HŽ-u hiperprodukcija uspješno završenih izvanrednih studenata s prometnog fakulteta. Sudeći po ovom tekstu, gdje savjetnici Uprave pišu diplomske radove (ili samo "pomažu"), možda će se zakotrljati i nova INDEX-afera.
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
Danijel H.
Član SSH
Posts: 290
Joined: 13 Feb 2010, 02:46

Re: Kako postati željezničar sa sveučilišnom diplomom?

Unread post by Danijel H. »

Nažalost tako je. Javna tajna je da je puna "žuta kuća" pekara, frizera koji su nekim divni čudom završili na upravljačkim mjestima u upravi sa diplomom dipl. ing. željezničkog prometa.
Zato nam je tako kako je...
Jer kako protumačiti kad netko s takvom diplomom nazove i pita kao je moguće da je lokomotiva neispravna?
Ili pitanje kao je moguće da snijeg zaustavi vlak u Lici?
Pa to je vlak on mora ići!
Uz komentar svi ste vi nesposobni i namjerno zaustavljte vlakove, trgate lokomotive.
I vrhunac nečije bahatosti je izjava " nisam se nikada u životu vozio vlakom, niti mi pada na pamet, ali jako dobro znam kako
sustav funkcionira"...
Primjer :
Jučer je iza kolodvora Ličke Jesenice stao teretni vlak jer se na prugu odronila stijena. Strojovođa nazove i kaže stojim nemogu dalje.
OK.
Nedugo zatim zvoni telefon i pitanje :
Pa zašto strojovođa ne siđe s lokomotive i makne taj kamenčić, on je lijenčina i neće s lomomotive.
Kamenčić od pola tone!!!
I tako svaki dan, novo iznenađenje...
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: Kako postati željezničar sa sveučilišnom diplomom?

Unread post by 2041024 »

Danijel H. wrote:Nažalost tako je. Javna tajna je da je puna "žuta kuća" pekara, frizera koji su nekim divni čudom završili na upravljačkim mjestima u upravi sa diplomom dipl. ing. željezničkog prometa.
Zato nam je tako kako je...
Jer kako protumačiti kad netko s takvom diplomom nazove i pita kao je moguće da je lokomotiva neispravna?
Ili pitanje kao je moguće da snijeg zaustavi vlak u Lici?
Pa to je vlak on mora ići!
Uz komentar svi ste vi nesposobni i namjerno zaustavljte vlakove, trgate lokomotive.
I vrhunac nečije bahatosti je izjava " nisam se nikada u životu vozio vlakom, niti mi pada na pamet, ali jako dobro znam kako
sustav funkcionira"...
Primjer :
Jučer je iza kolodvora Ličke Jesenice stao teretni vlak jer se na prugu odronila stijena. Strojovođa nazove i kaže stojim nemogu dalje.
OK.
Nedugo zatim zvoni telefon i pitanje :
Pa zašto strojovođa ne siđe s lokomotive i makne taj kamenčić, on je lijenčina i neće s lomomotive.
Kamenčić od pola tone!!!
I tako svaki dan, novo iznenađenje...
Prijedlog za inventar na lokse 2062!!! 5kg dinamita!!! :skok :skok
boro
Član SSH
Posts: 17
Joined: 11 Nov 2012, 08:59

Re: Kako postati željezničar sa sveučilišnom diplomom?

Unread post by boro »

Uprava ima više ing. nego što je JNA imala desetara
Post Reply