SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

vlakovi.com
Posts: 43
Joined: 14 Feb 2010, 10:24
Contact:

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by vlakovi.com »

A kakva je situacija u nagibnim vlakovima, rade one slušalice barem?
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by namil »

Koji je to "biser" puštao cajke većinskom narodu u Zagrebu i Hrvatskoj...Dobro ste i prošli!!!
Probaj pustiti u Beogradu KIĆU Slabinca, pa ćeš dobit' po "tamburi"...he-he... :lol: :kul2
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Andre Lenk »

vlakovi.com wrote:A kakva je situacija u nagibnim vlakovima, rade one slušalice barem?
to je za putnike, i mislim da i to ne radi... ocu reci radi, ali je zabranjeno zbog autorskih prava
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by namil »

Kolege,nemojte se zanositi glazbom,ni piloti u zrakoplovu ne smiju slušati glazbu iz poznatih razloga... :!:
Odgovarate za previše ljudskih života smještenih u vlaku ,kojima je najmanje potreban "diđej" na upravljačkom mjestu o kojem ovisi i njihova sigurnost... :!: :kul :geek: :kul
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Andre Lenk »

ovo je samo djelomično točno.... naime glazba bi narušila monotoniju zvukova unutar uoravljačnice što bi za posljedicu imalo veću koncentraciju strojovođe na posao.
ono o čemu ti govoriš bilo bi kod praćenja vijesti i recimo nogometnih utakmica kada bi se strojovođa koncentrirao na govor da povata sve što se priča te bi mu to moglo oduzeti koncentraciju (isto kao i mobiteliranje)
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Anto Dankic
Član SSH
Posts: 366
Joined: 10 Feb 2010, 17:42
Location: Slavonski Brod, HR

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Anto Dankic »

Slažem se s Lenkom, osobno često slušam glazbu na lokomotivi pogotovo u noćnim smjenama i uopće mi se ne prispava (Neznam što bi Anić sad rekao za ovo prispava :evil: ). Korištenje mobitela u vrijeme vožnje sigurno mnogo više odvlači pažnju a koristimo ga svi - htjeli-ne htjeli! Naravno sve ide preko slušalica tako da nikome ne mogu nametati svoje ukuse (u glazbi naravno)
Strojevi se, za razliku od ljudi - mogu popraviti...
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by namil »

...Bit problema je u uključivanju razglasa u putničkim prostorima,nemam ništa protiv da strojovođa u svojoj "kabini" sluša što hoće... :!:
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Andre Lenk »

ma hebeš razglas... nek se sa razglasom bavi putnički prijevoz... ja sam za radio u svakoj kabini... ne po jedan radio na vozilu kada te na koncu zeza lovljenje stanica kad izađeš iz dometa, već komanda za upravljanjem radiom nadohvat ruke... uostalom cijena uređaja i zvučnika više nije velika, za 500kn se nabavi solidan uređaj i 2 zvučnika, za 1000kn već imaš srednju klasu...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by namil »

Dobra ideja :idea:
Svaka čast... :!: Još samo osmislit način kak' da se to i ugradi,ja sam za ,
a vjerojatno i 99% kolega... :D :skok :)
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by bacaxxl »

namil wrote:Dobra ideja :idea:
Svaka čast... :!: Još samo osmislit način kak' da se to i ugradi,ja sam za ,
a vjerojatno i 99% kolega... :D :skok :)
Miki, ugrađivali su naši velemajstori i čudnije stvari po loksama od radija...već kad bi se išlo u nabavu, molim neki uređaj na koji se može priheftati USB, jug je crna rupa u radio-eteru...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
zagi988
Posts: 12
Joined: 20 Mar 2010, 22:55
Location: Zaprešić<->Kustošija

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by zagi988 »

Andre Lenk wrote: uostalom cijena uređaja i zvučnika više nije velika, za 500kn se nabavi solidan uređaj i 2 zvučnika, za 1000kn već imaš srednju klasu...
A za 1500+ kn si nabaviš sub-woofer i dva 3-tonska zvučnika i ljudi zamisle da su u disku a ne vlaku... :skok
Image
Post Reply