SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Dominik
Član SSH
Posts: 76
Joined: 07 Feb 2010, 23:57
Location: Norveska
Contact:

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Dominik »

Ma sve je to ona stara:"Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika".
Sretno Vam u borbi za slusanjem radija na radnome mjestu i olaksavanje radnih uvjeta. :?
Gdje pocinje zeljeznica zavrsava logika :)
KRISTIJAN VUČKOVIĆ
Član SSH
Posts: 12
Joined: 18 Feb 2010, 14:21
Location: Križevci

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by KRISTIJAN VUČKOVIĆ »

Hvala Domi...valjda ce se to nekako riješiti :)
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Dalibor Petrovic »

Budimo iskreni. Radio se na mađarima slušao kao i na makozama sve dok jedan naš kolega nije jednog dana u prigradskom prometu priredio "cajka-party" za sve putnike s maksimalnim tonom. I onda je netko bio u vlaku i izbio je - reli bi to tako - dernek. I sada ne sluša nitko.
Kristijane, nisam skužio, da li ti postavljaš pitanje je li zabranjeno slušati na upravljačnici i svoj radio? Ako si to pitao - odgfovor je jasan - samo slušaj! Ako te tko i pita što, ništ se ne uznemiravaj - nitko ti niti može niti smije išta zbog toga. Samo nemoj raditi "cajak-party" :mrgreen:
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
KRISTIJAN VUČKOVIĆ
Član SSH
Posts: 12
Joined: 18 Feb 2010, 14:21
Location: Križevci

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by KRISTIJAN VUČKOVIĆ »

Dalibor Petrovic wrote:Budimo iskreni. Radio se na mađarima slušao kao i na makozama sve dok jedan naš kolega nije jednog dana u prigradskom prometu priredio "cajka-party" za sve putnike s maksimalnim tonom. I onda je netko bio u vlaku i izbio je - reli bi to tako - dernek. I sada ne sluša nitko.
Kristijane, nisam skužio, da li ti postavljaš pitanje je li zabranjeno slušati na upravljačnici i svoj radio? Ako si to pitao - odgfovor je jasan - samo slušaj! Ako te tko i pita što, ništ se ne uznemiravaj - nitko ti niti može niti smije išta zbog toga. Samo nemoj raditi "cajak-party" :mrgreen:

Ne slušam cajke :mrgreen: .....baš nikad :)
Shvačam da se ne smije puštati putnicima ali mi nije jasno zašto se ne smije u upravljačnici...pošto postoji prekidač sa kojim se isključuju zvučnici u putničkom prostoru

Znači moram nositi svoj radio.... :) Taman dok ga namjestim več je DS pa moram u drugu kabinu :mrgreen:
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Dalibor Petrovic »

Ma Kristijane znam ja da ti ne slušaš cajke... A u ponedjeljak ću provjeriti gdje je zapelo i zašto se ne moe slušatio na upravljačnici, kad već postoji mogućnost isključenja putničkog prostora.
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
KRISTIJAN VUČKOVIĆ
Član SSH
Posts: 12
Joined: 18 Feb 2010, 14:21
Location: Križevci

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by KRISTIJAN VUČKOVIĆ »

Hvala Dalibor ;)
milan664
Član SSH
Posts: 50
Joined: 16 Feb 2010, 10:17

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by milan664 »

Ja osobno ne puštam prijem radio programa, pa ni reproduciranje muzike u putničkom prostoru dmg. 7121, jer i sama buka , bolje rečeno prebuka samih motora, i naravno hidrostatike u prostoru, je previše putnicima, koji se voze u njima, brrrr užas, samo, pri pomisli da se i ja kao putnik vozim u njimam pogotovo u prostoru gdje se nalaze dm.
Pa bilo bi ljudski da te putnike ne opterečujemo sa radiom, tj. ozvučenjem, i još nešto mrzim slušati prokleti radio, pošto isto kao i na tv. , bezobrazno te bombardiraju sa prokletim reklamama, što ih je zaista, jako mnogo, pa i to je jedan veeeliki razlog da poštedimo putnike od te silne medijske bezobrazne napadi.
Oprostite, ako sam malo ili bolje rečeno suviše iskren.
mark
Član SSH
Posts: 29
Joined: 08 Feb 2010, 09:08

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by mark »

Koliko ja znam to upravo ima veze sa slučajem cajke, ali i sa ZAMP-om. Putnički prijevoz, koliko ja znam, ne plaća naknadu ZAMP-u za prigradske vlakove nego samo za daljinski promet, tak da bi to u makozama trebalo biti legalno(naravno ne cajka-party i pojačano do "jaja"). Mislim da čak nebi ni bilo nikakve frke oko toga da nije bilo slučaja cajke, ali to je tak u životu uvijek netko mora biti "pametniji" od ostatka svijeta i uhebati normalne ljude, a kak mi se čini bez imalo grižnje savjesti.
Nadam se da se bude sve to sredilo u skorije vrijeme jer je čista glupost da je radio ugrađen a nemože se slušati.
milan664
Član SSH
Posts: 50
Joined: 16 Feb 2010, 10:17

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by milan664 »

Radilo se o cajkama ili dr. vrsti muzike, nije bitno, nemna potrebe putnike, PONAVLJAM PORED TOLIKE BUKE, kojoj su izloženi u dmg. 7121, za razliku od dr. vozila, još i sa time opterečivati, bolje rečeno mučiti sa bukom, a što se tiće cajki, pa da ti napišem, neko voli cajke, neko voli jazz, neko voli zabavne, šta imaš konkretno ti protiv narodne muzike, nemoj molim te stalno tvoj stav iznositi, briga što ti voliš, upravo je to razlog zašto ja ne puštam muziku, svako neka sluša što ga je volja, naravno u svojoj diskreciji.
Ostavi se blatnjanja cajki, tj. narodne muzike, i prije te , i poslije tebe , će se to slušati, koliko god to tebi ne odgovaralo.
Da zaključim ne treba uopće ugrađivati radio uređaj u garniture, općenito, jedan problem više, barem za nas koji vozimo.
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Dalibor Petrovic »

milan664 wrote:Radilo se o cajkama ili dr. vrsti muzike, nije bitno, nemna potrebe putnike, PONAVLJAM PORED TOLIKE BUKE, kojoj su izloženi u dmg. 7121, za razliku od dr. vozila, još i sa time opterečivati, bolje rečeno mučiti sa bukom, a što se tiće cajki, pa da ti napišem, neko voli cajke, neko voli jazz, neko voli zabavne, šta imaš konkretno ti protiv narodne muzike, nemoj molim te stalno tvoj stav iznositi, briga što ti voliš, upravo je to razlog zašto ja ne puštam muziku, svako neka sluša što ga je volja, naravno u svojoj diskreciji.
Ostavi se blatnjanja cajki, tj. narodne muzike, i prije te , i poslije tebe , će se to slušati, koliko god to tebi ne odgovaralo.
Da zaključim ne treba uopće ugrađivati radio uređaj u garniture, općenito, jedan problem više, barem za nas koji vozimo.
Osjećam potrebu ispričati se jer sam ja prvi ovdje upotrijebio izraz "cajke". Nisam mislio nikoga povrijediti ili uvrijediti, niti imam išta protiv bilo kojeg vida glazbe pa tako i novokomponirane narodne. Mnogi moji prijatelji, kao i moji roditelji, vole taj vid glazbe, te sam i zbog toga, iako ja osobno nisam obožavatlj tih pjesama, protiv bilo kakvog sotoniziranje toga.
Riječ "cajke" upotrijebio sam samo i isključivo u kontekstu situacije pokušavajući podsjetiti kolege u Zagrebu kada je postalo upitno slušanje radia u vlaku (nakon što je jedan kolega odvrnuo do daske duž cijelog puta cd-novokomponirane folk-glazbe). Ista bi posljedica bila da je odvrnuo, recimo, Bareta - smo to bih ja onda (možda) rekao da se radilo o "bjelo-prahastoj glazbi", i tada bez namjere da umanjujem vrijednosti tih pjesama.
Još jednom isprika svima koji su se osjetili pogođenim upotrebom izraza "cajke". :oops:
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
yamaha
Član SSH
Posts: 162
Joined: 10 Feb 2010, 14:07

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by yamaha »

Čuj, nije to nikakva strašno reći da su to "cajke", kod nas se to kaže da sluša "ćirilicu"! To sluša svatko, bez razlike na nacionalni predznak (na žalost). Svatko neka sluša u svojoj kući što hoće, ali putnicima se ne smije naturati svoj ukus.
Ja osobno sam imao prepirku sa izvjesnim gosp. Kovačem (ako ga se još netko sjeća) koji je tada bio Rep. kontrolor (prije nekih 14 god). Došao mi je na mađara i upitao me zašto imam radio (tranđa od 50-tak kn), a moj odgovor je bio da mi to pravilnik ne zabranjuje jer mene to ne ometa u vožnji vlaka, ali me razgovor ometa, uz opasku da bi prvo trebalo iz Zg. Klare izbaciti TV, satelitsku, video i liniju (koju su tada imali) jer njima to oduzima koncentraciju i pozornost budući da oni gledaju "Marisol", pa tek po kusanju vlaka na predsignalu skuže da im dolazi vlak, dok strojovođa bez obzira na slušajući "Wagnera" mora gledati prugu i instrumente.
Na to se samo nasmijao.
Kolege, plaćate Radijsku frekvenciju na mobu. gdje je pokrivena naknada ZAMP-u, pa mili moji "udarajte" u upravljačnicama za svoju dušu!
Neka pate, perca vam ne mogu odbiti (još)!
Kada nam zabrane razgovore mobitelima tijekom vožnje, tada neka zabrane i slušanje glazbe.
Pozdrav
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by Andre Lenk »

cajke su jedan vrlo kompliciran vid muzike u hrvata,
u zagrebu nitko ne sluša cajke, radio banovinu zovu svi iz zagreba
arenu mogu dupkom popuniti samo halid, ilić, brena, a evo za koji dan i džinović i ostala škvadra
ali kad netko u vlaku napravi cajka parti onda ti je to za novine...
tako da nitko nije vrijeđao narodnu muziku, nego ti je to još uvijek tabu tema.
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
yamaha
Član SSH
Posts: 162
Joined: 10 Feb 2010, 14:07

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by yamaha »

Nije to tabu tema, Borbaš u Osijeku već tri godine za redom pravi festival folka, nažalost rijeko koji noćni klub posluje ako ne pušta to. Jednostavno smo nacija glumaca, glumimo zapadne Europljane, a u duši se voli "opanak" (što bi rekao Edo Maajka).
dražen
Član SSH
Posts: 22
Joined: 08 Feb 2010, 20:07

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by dražen »

zanimljivi razgovori,ali na radiju postoji dugme za isključenje pa tko nevoli nek isključi a tko voli neka sluša za sebe što hoće.Pitanje još samo kada na red dolaze i lokomotive za ugradnju radia pa da i mi ostali možemo slušati. :ugeek:
mark
Član SSH
Posts: 29
Joined: 08 Feb 2010, 09:08

Re: SLUŠANJE RADIA U UPRAVLJAČNICAMA EMV 6111

Unread post by mark »

milan664 wrote:Radilo se o cajkama ili dr. vrsti muzike, nije bitno... ...a što se tiće cajki, pa da ti napišem, neko voli cajke, neko voli jazz, neko voli zabavne, šta imaš konkretno ti protiv narodne muzike, nemoj molim te stalno tvoj stav iznositi, briga što ti voliš, upravo je to razlog zašto ja ne puštam muziku, svako neka sluša što ga je volja, naravno u svojoj diskreciji.
Ostavi se blatnjanja cajki, tj. narodne muzike, i prije te , i poslije tebe , će se to slušati, koliko god to tebi ne odgovaralo.
Da zaključim ne treba uopće ugrađivati radio uređaj u garniture, općenito, jedan problem više, barem za nas koji vozimo.
Vidim da je kolega sve krivo shvatio i da ova tema ode u krivom smjeru. Nitko ovdje ne blati cajke i ne iznosi svoj stav prema bilo kakvoj vrsti muzike. To je osobna stvar tko što voli slušati. Ovdje je problem u tome što se zabranilo :evil: slušanje muzike u tim vlakovima, nažalost, nakon incidenta s cajkama, narodnom muzikom ili kako je god hoćeš nazvati i samo zato se ovdje spominju,upravo kao što si napisao u prvoj rečenici "...nije bitno". Nažalost putnicima to nije odgovaralo i žalili su se. Mislim da bi se desilo isto da je pustio bilo što i pojačao do kraja -"zabrana slušanja muzike u prigradskim vlakovima serije 6111" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: što je ovdje glavni problem s tim da na 6111 ima mogučnost da se isključi muzika putnicima, a ostavi samo u upravljačnici i samim time poštedi putnike od dodatne buke.
Post Reply