elektronički vozni red

vine
Član SSH
Posts: 244
Joined: 24 Nov 2010, 18:44

Re: elektronički vozni red

Unread post by vine »

E moj Baća više neznam da li da se smijem ili da plaćem jer više nemam pojma kad mi koji vlak vozi pogotovo ovaj šta vozim do Perkovića!!A kad me netko pita kad ima neki vlak ja pocrvenim ka paprika i uljudno odgovorim OPROSTITE ALI NE ZNAM!!!Pa me poćmu promatrati kao ono ja njih zajebajem jer svi skoro znaju da smo imali knjižice voznog reda pa kad im objasnim DA IMA NEKO TOLIKO PAMETAN NA HŽ-u DA IH JE UKINIJA ZBOG KAKO PRIĆAJU ŠTEDNJE LJUDI SE KRSTE I LIVOM I DESNOM RUKOM!!!A još kad idem izbaciti opušak od duvana u Zrmanji EKVR LIPO POLETI NEGDI U PRAVCU ZRMANJE VRELA PA TI ONDA VOZI VLAK!!!!!!
R.I.P.TOMISLAV SALOPEK
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: elektronički vozni red

Unread post by namil »

Zanimljivo,ak' je bila neka tekuća "ispravka" ili greška,
postoji mogućnost da za nju saznaš 1 min. pred polazak(ak' je "uočiš") ,nakon što ti vlakovođa uruči Putni list...
Pitanje je ,dal' ćemo imati pravodobnu informaciju o pojedinim ispravkama u prometu pojedinih vlakova...
Dosad smo imali "apsolutno" povjerenje u svoje školske instruktore...
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Mile, opet ti ne radi podnaponska zaštita...sad kreni polako od početka pa pročitaj o čemu se radi...a ja svojim instruktorima po pitanju svega što si naveo vjerujem i mislim da ti nemaš razloga ne vjerovati svojima. Ako nam je sva briga da li će KVR biti ažurirana, skloniji sam vjerovati radnicima vuče nego kargu, margu i pašteti i-kako-se-sve-već-ne-zovu ostali dijelovi vrlog nam preduzećeta.

ISPRAVAK NETOČNOG NAVODA: ispričavam se za netočan navod da se na famoznom izvatku KVR za teretne vlakove ne nalazi opterećenje vlaka za datu trasu; danas prvi put vidjeo listicu za teretni vlak, ono sam pogrešno rezimirao po čuvenju od kolege koji, evidentno, ima problema s vidom kad te podatke nije vidio.
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: elektronički vozni red

Unread post by namil »

Slavene ,ne samo da si promašio gol,nego i cijelo igralište... :kul2
Svejedno,volio bih da mi "elektronski izvadak" stigne na stroj bar 15 min. prije polaska...
Činjenica je da se "ogroman" broj izvadaka razbacije po upravljačnicama,
premda je to "službeno ovjereni" dokument ,koji se može zahtijevati u sudskim procesima ,nakon možebitnog izv. događaja ...
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: elektronički vozni red

Unread post by Andre Lenk »

namil wrote:koji se može zahtijevati u sudskim procesima ,nakon možebitnog izv. događaja ...
a kako ćeš ga identificirati da je baš to TAJ kojim si preletio stajanje? jer po E-VR jedino to možeš.

inaće da vas upozorim o jednoj možebitnoj činjenici, bivši DKVR ili dodatak o prugama je i dalje na vučnom vozilu
i ukoliko je na nekoj od 500-tinjak stranica podatak točan, a u E-VR nije uzima se kao relevantan podatak iz DKVR
a njega neznam dal je itko ikada pročitao, barem sadržaj, da zna kaj ima unutra.
eh da, ako vam listić e-kvr ode zajedno sa ustajalim zrakom iz kabine, DKVR je zakon i zaustavljanje u prvom slijedećem prometnom uredu i reizdavanje E-VR

treba se prvo izboriti što će biti Relevantnije E-VR ili DKVR
ja napravim E-VR kakav hoćete... samo recite,
DKVR je malo teže tako napraviti, a da na svakoj lokomotivi isto piše :-)
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
GLUHI
Član SSH
Posts: 138
Joined: 02 Mar 2010, 20:56

Re: elektronički vozni red

Unread post by GLUHI »

Kaj da se učimo DKVR napamet,pa puno puta nemreš otključati famoznu kutiju za alat(koji alat) i kaj onda.Znaš li koliko vremena terba da nađeš nekaj u DKVR-u pogotovo po noći s našom sjajnom rasvjetom upravljačnica(na dizlima).Mislim da treba vratiti KVR dok se ne nađe neko bolje rješenje.
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Nije problem DKVR, bar do sad kod nas nitko nije pomakao ni stajališta, ni tunele, ni mostove, a bogami i kolodvori su još uvijek gdje su i bili...problem je u onim brojkicama koje se obično nalaze desno od imena službenog mjesta a označavaju vrijeme dolaska/prolaska/odlaska kroz navedeno mjesto...ne samo za vlak kojim upravljam, a za koji ne znam ni kada kreće iz polaznog kolodvora, a kamoli gdje će u koje vrijeme biti, nego i za moguće veze tog i drugih vlakova, te za izračun križanja (Lenk, vjerovao ili ne, ali mi ovdje down under se ponekad moramo i time bavit0)i, eda ne bih morao učiti svaku listicu napamet (Milane, kod nas se iste vrlo uredno predaju s putnim listom, jer se smatraju popratnim dokumentima kao Pe-ovi i sl.) dobro bi mi došla dobra stara KVR. Još uvijek tvrdim da u tim papirima ne postoji ništa što bi ih moglo svrstati u "elektroničku obradu podataka", dakle još uvijek su to SAMO papiri, a netko bi mogao ubrati dodatnu pinku za informatizaciju prometnih ureda, jer pola ih nema printer, a drugoj polovici će ovim tempom za 10 dana crknuti...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Jutros opet isti problemi...radnim danom iz Knina za Šibenik prometuje vlak 5801/5820/5821/5801, dok vikendom ide sve to, smo s dodamon dvicom...pomak je nekih 20-ak minuta u polascima iz Perkovića prema Šibeniku, ali divota je kad prometnici pomiješaju listice, pa ni oni više na znaju što su kome dali, pa nastane strka jer moraju ići ponovo printati listicu, pa se sve to otegne 10-ak minuta, a putnici kao ni ja još uvijek ne znaju kad kreće vlak. I opet standardno: "kako to da ne znaš kad vlakovi idu?". Ako već ne daju KVR na likomotive, mogli bi nam dati jedan primjerak koji bi morali naučiti napamet, pa bi nas onda učiteljica ispitivala ka u školi kad smo dobijali pjesmicu za napamet...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Boki og
Član SSH
Posts: 317
Joined: 03 Mar 2010, 20:54

Re: elektronički vozni red

Unread post by Boki og »

bacaxxl wrote:Jutros opet isti problemi...radnim danom iz Knina za Šibenik prometuje vlak 5801/5820/5821/5801, dok vikendom ide sve to, smo s dodamon dvicom...pomak je nekih 20-ak minuta u polascima iz Perkovića prema Šibeniku, ali divota je kad prometnici pomiješaju listice, pa ni oni više na znaju što su kome dali, pa nastane strka jer moraju ići ponovo printati listicu, pa se sve to otegne 10-ak minuta, a putnici kao ni ja još uvijek ne znaju kad kreće vlak. I opet standardno: "kako to da ne znaš kad vlakovi idu?". Ako već ne daju KVR na likomotive, mogli bi nam dati jedan primjerak koji bi morali naučiti napamet, pa bi nas onda učiteljica ispitivala ka u školi kad smo dobijali pjesmicu za napamet...
Ja se samo iskreno nadam da ti ne objašnjavaš svim tim silnim putnicima kako je došlo do tih listica i da je prije bila knjižica jer će odustati od putovanja, uopće, a kamo li vlakom ... :beer
Najbolje bi bilo da opet dužimo svako svoje KVR kao prije, kada smo ih držali pod rukom kao Biblije i sa onim kapama na glavi :loco ...
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Tvoje iskrene nade su ispunjene...jednostavno im kažem da sam u vojsci bio artiljerac i da zbog toga:
a) ne čujem dobro, pa mogu protutnjati kraj tih radoznalaca kao da nisu ništa ni rekli;
b) mogu se vaditi na povremenu demenciju kao posljedicu nuklearne konfuzije nastalu uslijed bliskih detonacija;
c) pošto idem raditi u civilu mogu se praviti da sam jedan od njih i da sam i ja došao pitati šofera isto;

Sve u svemu sve to skupa je jedno veliko :wc
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

imam dojam da netko možda čita ovaj forum...kod nas počeli izdavat VR i za potiskivalicu i za voznu kad ima zapregu...
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: elektronički vozni red

Unread post by Andre Lenk »

ljudi, pa sjest će to kad tad na svoje mjesto...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: elektronički vozni red

Unread post by Dalibor Petrovic »

Z.E. wrote:imam dojam da netko možda čita ovaj forum...kod nas počeli izdavat VR i za potiskivalicu i za voznu kad ima zapregu...
:mrgreen:
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

OPREZ, NEPRIJATELJ UVEK SLUŠA!

Ma gdje li sam već vidjeo sličan natpis?
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

bacaxxl wrote:OPREZ, NEPRIJATELJ UVEK SLUŠA!

Ma gdje li sam već vidjeo sličan natpis?
nema veze, ako pozitivno djeluje... :)
Post Reply