elektronički vozni red

Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

da li se primjena elektroničkog voznog reda kosi s postojećim propisima? Npr. kada vlak ima zapregu, vozni red je sa putnim listom na zapregi a strojovođa vozne lokomotive je isto odgovoran za brzinu vlaka a nema vozni red i ajmo reć ne zna kolika je brzina na pojedinom dijelu pruge... Zamislimo opet primjer da putnički vlak ima zapregu i strojovođa zaprege ne stane na nekom stajalištu...da li će i strojovođa vozne biti odgovoran, a nema vozni red i ne zna da li vlak treba stati na tom stajalištu...pa na primjer što je s potiskivalicom, treba li ona imat vozni red? Sve u svemu pitanja i primjera je puno a radi se po onoj "lako ćemo"...dok se nešto ne dogodi pa nam netko drugi počne tumačit propise...
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

...da ne govorimo o pretrasiranju u kolodvorima koji nisu u stanju ispostaviti isti...prije par dana vozio je bus do Unešića, dalje nastavljao vlak. I naravno u Unešiću ne postoji mogućnost izdavanja papira i postojale su dvije mogućnosti: ili odbiti voziti vlak ili ga otpeljati "na crno" do kolodvora koji može dati papir - u ovom slučaju Drniš...poseban problem je kad me putnici pitaju kad ide koji vlak, a ja pojma nemam - ne znam ni kad kreće ovaj koji vozim, a kamoli bilo što drugo. Još jedan problem nemanja KVR je podatak o opterećenju vlaka koji se nalazio u istom: sada nam defakto mogu uvaliti koliko hoće a da mi toga nismo ni svjesni.
Mišljenja sam i da je sve ovo u biti skuplje nego izdavanje KVR, jer svaki prosječni polazni kolodvor dnevno izdaje na desetine listica...pa kad sračunamo broj listica pomnožen s godinu dana pomnožen s troškovima tonera i papira - došli bi do interesantnih cifri...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
varaždinec
Član SSH
Posts: 224
Joined: 10 Feb 2010, 08:35
Location: Varaždin

Re: elektronički vozni red

Unread post by varaždinec »

...bez obzira što će nam sada reći da smo mi tražili da KRV makne sa vučnog vozila mislim da se knjižice moraju što hitnije vratiti na VV....u potpunosti se slažem sa prethodnim postovima o ovoj temi...nema tu samo kršenja propisa nego je to u pojedinim slučajevima i ugrožavanje sigurnosti...tobože nešto smo na taj način uštedjeli.
Imam osječaj da se mi sve više igramo željeznice, a sve se manje ozbiljno shvaćaju stvarni problemi i opasnosti koje se javljaju i to će stanje očito potrajati toliko dugo dok se opet ne dogodi neka strašna nesreća sa velikom materijalnom štetom i gubitkom mnogih života. Mislim da smo mnogi od nas toga svjesni samo molimo Boga da se to ne dogodi baš MENI!
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

mene čudi kako je taj vozni red došao u primjenu a da nisu izdane nikakve prijelazne upute, netko je ipak trebao propisat tko, kome, kako i zašto izdaje vozni red, i naravno što se poduzima ako dodje do situacije da se vozni red nemože isprintat.
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Što se poduzima? nemaš trasu - nemaš po čemu voziti...jutros sam se crvenio kao nikad: bar 10 ljudi me je pitako kada i kako prometuju vlakovi, a ja pojma nemam...prvi put od stupanja VR na snagu sam vozio 5801/5820/5821/5802 za Šibenik, a on radnim danom prometuje u jedno vrijeme, vikendom u drugo, hvata ili ne hvata vezu za Split, hvata ili ne hvata vezu nagibni - pojma nemam jer nemam gdje vidjeti. lijepo mi je rekao jedan od putnika: za koji qu... radim kad ne znam ni kada ni kuda idem! A jedva čekam malo jaču grmljavinu da padne sistem pa da vidim kako će mi onda dati tzv. "elektronički obrazac...papir, bio u KVR ili svaki za sebe još uvijek je papir i ne vidim tu ništa "elektroničko", ništa što bi se moglo informatički obraditi osim, možda, skenirati a čemu ne vidim svrhu, jer se iz tog izvatka iz KVR ne može izvući ni jedan parametar koji bi mogao poslužiti u nekoj daljnoj analizi...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

netko je uveo taj vozni red u primjenu po ho...ruk sistemu i sad kad nešto nije jasno nemaš koga pitat jer nije jasno ni onome tko ga je uveo... :roll:
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: elektronički vozni red

Unread post by Andre Lenk »

da su barem strojovođama kupili Iphon, Galaxy, HTC, blueberry ili nekaj slično i implementirali sustav u mobitel....
i lijepo dojdeš na posel i sinhroniziraš podatke sa centralnim sustavom...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Darko Vrcek
Član SSH
Posts: 100
Joined: 09 Feb 2010, 08:53

Re: elektronički vozni red

Unread post by Darko Vrcek »

[quote="Andre Lenk"]da su barem strojovođama kupili Iphon, Galaxy, HTC, blueberry ili nekaj slično i implementirali sustav u mobitel....
i lijepo dojdeš na posel i sinhroniziraš podatke sa centralnim sustavom...[/quot
Valjda je i ideja išla u tom smjeru da će to bit u elektronskom obliku ali realnost je naša da ćemo još jako dugo biti osuđeni na papire
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

nama u Ri je rečeno u školi kako će jednog dana na lokomotivama 1 141-300 to sve lipo bit u monitoru...a meni se čini da je vozni red od 300 podserije daleko kao i ona sama od Ri... :)
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: elektronički vozni red

Unread post by Andre Lenk »

1141-300 u Rijeku :o

pa kolko ih će kuplati 4 u seriju....
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: elektronički vozni red

Unread post by Z.E. »

Andre Lenk wrote:1141-300 u Rijeku :o

pa kolko ih će kuplati 4 u seriju....
to je navedeno kao primjer, valjda zato jer one imaju monitore...ali istina je da je pitanje što će voziti jednog dana kad se uključi 25 kV...
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Andre Lenk wrote:da su barem strojovođama kupili Iphon, Galaxy, HTC, blueberry ili nekaj slično i implementirali sustav u mobitel....
i lijepo dojdeš na posel i sinhroniziraš podatke sa centralnim sustavom...
E, tzo bi već bilo na tragu nekakve "elektroničke obrade", gdje bi bili umteženi i čime bi se moglo pratiti kretanje vlaka i odstupanje od parametara navedenih u KVR, koja bi, naravno bila vidljiva na tim i takvim uređajima. Za sada - taj komad papira zbilja ne znači ama ni trunku od "elektronički", možda jedina natruha upotrebe tehnologije je što se printa, a ne fotokopira...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
vine
Član SSH
Posts: 244
Joined: 24 Nov 2010, 18:44

Re: elektronički vozni red

Unread post by vine »

E moj Baća a šta misliš zašto su uveli elektronićki vozni red?????PA TRIBA SE JOŠ NAMIRITI TJ.UKRASTI NOVACA JER SE JAKO JAKO MALO NOVACA UKRALO SA HŽ-a!!!!!!!!SAMO SE TRIBA POŽURITI DOK NE DOĐE USKOK!!!!!!!! :loco
R.I.P.TOMISLAV SALOPEK
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: elektronički vozni red

Unread post by bacaxxl »

Toni, otkrij mi tajnu...MA GDJE si vidio VR u el. obliku? Da ima bilo kakvu poveznicu sa strujom? Elektroničim VR izgleda smatraju onaj papir na kojem je napisan VR a iznad kojeg svijetli sijalica...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
v.v. bosanski brod
Član SSH
Posts: 63
Joined: 17 Aug 2010, 14:01
Location: slavonski brod

Re: elektronički vozni red

Unread post by v.v. bosanski brod »

I još na kraju svega prometnik se uredno potpiše i udari pečat kolodvora preko vremena polaska i odlaska, tako da se moraš dobro zamislit kad dolaziš i kad polaziš iz kolodvora.
Post Reply