Reflektor br. 71

Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Reflektor br. 71

Unread post by Andre Lenk »

skinite ga sa doljnjeg linka

http://www.ssh.hr/vijesti/file.php?file ... or__71.pdf

za pregledavanje PDF dokumenata instalirajte Acrobat Reader ili manji i brži programčić zvan Foxit Reader
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
zeljan saric
Član SSH
Posts: 5
Joined: 14 Mar 2010, 19:47

Re: Reflektor br. 71

Unread post by zeljan saric »

zanima me zašto se ne spominjem kako prometnici imaju dodatak za nejednakosmjenski rad i to od 15 posto, a rade turnus, znam za prometnike od rasp. Jarmina do tovarnik. Zna li neko zašto,a u reflektoru se falimo mi kao 5 + 5 HVALA
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Ante Brletic »

zeljan saric wrote:zanima me zašto se ne spominjem kako prometnici imaju dodatak za nejednakosmjenski rad i to od 15 posto, a rade turnus, znam za prometnike od rasp. Jarmina do tovarnik. Zna li neko zašto,a u reflektoru se falimo mi kao 5 + 5 HVALA
Željane, probaj nabaviti listu od plaće prometnika ili skretničara, pa ćemo relevantne podatke objaviti na forumu.
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Dalibor Petrovic »

zeljan saric wrote:zanima me zašto se ne spominjem kako prometnici imaju dodatak za nejednakosmjenski rad i to od 15 posto, a rade turnus, znam za prometnike od rasp. Jarmina do tovarnik. Zna li neko zašto,a u reflektoru se falimo mi kao 5 + 5 HVALA
Prvo isprika za kašnjenje odgovora, no vjerojatno ćeš, Željane, razumjeti da je trebalo nešto vremena da provjerimo o čemu se radi. Pa tako postoji više faktora koji su doveli do ove zabune. Pokušat ću pojasniti ukratko i nekim redom.

1.
Prometnici NEMAJU dodatak za nejednakomjerni smjenski rad u nikakvom iznosu, a pogotovu ne 15 %

2.
Točno je da ima na listama piše "nednakomjerni smjenski rad 15%", međutim to nema veze s nejednakomjernim smjenskim radom, nego zbog ograničenja u informatičkoj podršci službe za obračun plaća (nepostojanje dovoljnog broja šifri i oznaka za razne dodatke i odbitke) upotrijebili su šifru "nejednakomjerni smjeniski rad" za nešto drugo (niže ću objasniti za što). Takvo to se u prošlosti i nama događalo. Sjetit ćemo se svi famozne šifre "drvo-sindikat" koja se upotrebljavala za bilo koju zabranu koja ponekad nije imala veza sa sindikatom a gotovo nikad s drvima (uglavnom neke kupovine i sl.)

3.
U Kolektivnom ugovoru HŽ-infrastrukture u odnosu na Kolektivni ugovor HŽ-vuče vlakova postoji jedna bitna razlika oko obračuna sati. Naime, dok u HŽ-vuči vlakova, svi sati - bez obzira kako ostvareni, ulaze u mjesečni fond, u HŽ-infrastruktri sati primopredaje,lječničkog prgleda, škole i sl. ne ulaze u normu i oni se plaćaju posebno uvećano 15%. Dale, tamo gdje si pročitao da kolegama prometnicima piše "nejednakomjerni smjenski rad" radi se o tim satima koji njima, za razliku od nas, ne ulaze u normu, a koje su proveli na poslu. Drugim riječima, oni odrade normu, a ovo im se dodatno plaća. Kod nas škola, smjene, liječnički i sl., ulaze u normu pa tako uglavnom donesu i pokoji prekovremeni sat koji se plaća uvećano 50%. Uglavnom, oni su kod nas uračunati u izračun potrebe ljudi i na osnovu njih, zato što su uračunati u normu, veći je i broj potrebnih strojovođa za vozni red.
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
yamaha
Član SSH
Posts: 162
Joined: 10 Feb 2010, 14:07

Re: Reflektor br. 71

Unread post by yamaha »

Sorry, da li je pod nickom 410 skriven Nenad Mrgan?
Vidim da je čovjek rekao da se pričeka dok "PROVJERIMO"! Koji to MI?
Mislim, dobivena je informacija od strane Dalibora Petrovića, pa ja svojim ograničenim mentalnim sklopom to isčitavam da je to nekakav član Predsjedištva SSH, samo ne mogu skužiti koji.
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Dalibor Petrovic »

yamaha wrote:Sorry, da li je pod nickom 410 skriven Nenad Mrgan?
Vidim da je čovjek rekao da se pričeka dok "PROVJERIMO"! Koji to MI?
Mislim, dobivena je informacija od strane Dalibora Petrovića, pa ja svojim ograničenim mentalnim sklopom to isčitavam da je to nekakav član Predsjedištva SSH, samo ne mogu skužiti koji.
Forum je vlasnistvo svih forumasa clanova SSH! 410 nije napisao da ce on ista provjeravati, nego je lijepo napisao da se proba nabaviti lista i da ce se objaviti kao i svaki drugi post svakog drugog forumasa. Niti je on sto provjeravao niti je u tom kontekstu isao njegov post, jer ogromna je razlika izmedju onoga sto si ti zakljucio i onoga sto je 410 napisao. Ali, mislim da sam sad i ja, poput tebe u citiranom postu yamaha, pomalo off topic.
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
Boki og
Član SSH
Posts: 317
Joined: 03 Mar 2010, 20:54

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Boki og »

Dalibor Petrovic wrote:
yamaha wrote:Sorry, da li je pod nickom 410 skriven Nenad Mrgan?
Vidim da je čovjek rekao da se pričeka dok "PROVJERIMO"! Koji to MI?
Mislim, dobivena je informacija od strane Dalibora Petrovića, pa ja svojim ograničenim mentalnim sklopom to isčitavam da je to nekakav član Predsjedištva SSH, samo ne mogu skužiti koji.
Forum je vlasnistvo svih forumasa clanova SSH! 410 nije napisao da ce on ista provjeravati, nego je lijepo napisao da se proba nabaviti lista i da ce se objaviti kao i svaki drugi post svakog drugog forumasa. Niti je on sto provjeravao niti je u tom kontekstu isao njegov post, jer ogromna je razlika izmedju onoga sto si ti zakljucio i onoga sto je 410 napisao. Ali, mislim da sam sad i ja, poput tebe u citiranom postu yamaha, pomalo off topic.
E, da, pojedincima je put na relaciji percepcija - interpretacija dug i trnovit, mučan i sa gomilu raznih psihosomatskih prepreka ...
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Ante Brletic »

yamaha wrote:Sorry, da li je pod nickom 410 skriven Nenad Mrgan?
Vidim da je čovjek rekao da se pričeka dok "PROVJERIMO"! Koji to MI?
Mislim, dobivena je informacija od strane Dalibora Petrovića, pa ja svojim ograničenim mentalnim sklopom to isčitavam da je to nekakav član Predsjedištva SSH, samo ne mogu skužiti koji.

O čemu ti to....????
Pa rekao sam da nabavi listu pa ćemo je obraditi....znači sakriti ime i prezime i šifru radnika ,....i to objaviti na forumu ??
Neznam što treba kako si rekao PROVJERAVATI......??
Bit će da dr Sakoman zaista nije u mogućnosti da ti pomogne...kako to već Boki reče :kul :kul , ili iz Dunava nešto zrači negativno :bike
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Reflektor br. 71

Unread post by Andre Lenk »

410 exp wrote:Bit će da dr Sakoman zaista nije u mogućnosti da ti pomogne...kako to već Boki reče :kul :kul , ili iz Dunava nešto zrači negativno :bike
nadisao se nekog opakog kancerogenog opijata, dok je gorilo u hotelu.... :skok
a i družio se dugo sa plesivčakom... :vlak
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
yamaha
Član SSH
Posts: 162
Joined: 10 Feb 2010, 14:07

Re: Reflektor br. 71

Unread post by yamaha »

Znali su gdje će me naći k.....i s....i!
yamaha
Član SSH
Posts: 162
Joined: 10 Feb 2010, 14:07

Re: Reflektor br. 71

Unread post by yamaha »

Lenkić, čovjek ti može nabaviti cement ispod cijene! Nafta više nije inn!
Post Reply